Маркетинг — ключовий фактор підприємництва
Це не тільки паливо, це — компас корабля.
Джон Барві Джон,
представник концерну «Ай-сі-ей»

Скажи ні шпаргалкам та шпорам. Шпори це зло, маркетинг треба відчувати !!!

Контакти :
— Сафоненко Артем Михайлович ICQ : 453-298-800

Цей проект «Видатні маркетологи» заснований заради більш чіткого уявлення про  маркетинг та людей які займались маркетинговою діяльністю, робили свій маленький внесок і цим змінювали світ.

(повний варіант інформації можна знайти у Сафоненко А. М.)

Видатні маркетологи

Філіп Котлер, Джек Траут, Жан-Жак Ламбен, Ден Уїден, Раймонд Рубікам, Джеймс Едуард Мід, Стів ДжобсАльфред Слоан, Багиев Георгий Леонидович, Серхіо ЗайманЭверт Гаммессон, Стивен Браун, Ален Жобілен, Жоель Бре, Хрістіан Дербе та інші. Аннотації до кожного з цих авторів можна знайти на сторінці.

Філіп Котлер

Філіп Котлер – професор міжнародного маркетингу Вищої школи менеджменту Дж. Келлога при Північно-західному університеті. Отримав ступінь магістра економіки в університеті Чікаго і звання доктора філософії. Він вважається засновником класичної теорії маркетингу, написав безліч книг і статей на цю тему, проводить мастер-классы. За видатний внесок в маркетинг удостоєний безлічі нагород.

Джек Траут

Почав свою кар'єру Джек Траут в рекламному відділі компанії General Electric. Саме там на різних курсах і тренінгах почали формуватися погляди Траута на маркетинг. З GE він перейшов на позицію керівника відділом реклами компанії Uniroyal. Після Uniroyal він почав спільну роботу з Елом Райсом (Al Ries) в рекламному агентстві, потім в компанії по розробці маркетингових стратегій. Разом з Райсом Траут пропрацював більше чверті століття. Після того, як погляди двох «гуру» маркетингу розійшлися (Райс вирішив працювати зі своєю дочкою, Траут же вмішувати в бізнес сім'ю відмовився), Траут створив агентство Trout & Partners. Сьогодні ця компанія з штаб-квартирою квартирою в Олд Грінвіч (штат Коннектікут, США) працює в десятках країн світу і консультує найбільші компанії в світі: Audi, MasterCard, Merrill Lynch, Xerox, AT&T, IBM, Hewlett-Packard, Procter & Gamble, і багато інших. Клієнтами Траута стають не тільки гіганти бізнесу, але навіть і уряди країн. Траут працював над збільшенням потоку туристів в Іспанії, новій Зеландії і Гренаді. Також Джек Траут консультував Держдепартамент США, допомагаючи створювати державі потрібний імідж «бренду USA».

Жан-Жак Ламбенlambinsmall

Жан-Жак Ламбен — професор, автор численних книг і статей в галузі стратегічного маркетингу, маркетингових досліджень і реклами. Його найвідомішу книгу «Стартегічний маркетинг» було нагороджено премією Академії наук Франції і видано сімома мовами. Працює над проблемами міжнародного маркетингу й організації менеджменту, орієнтованого на споживача. Основні публікації: «Маркетингові моделі і програми» (1970), «Стратегічний маркетинг: основи, методи і застосування» (1986), «Маркетингове дослідження: аналіз, оцінка, прогнозування» (1990), «Стратегічний маркетинг: європейська перспектива» (1994), «Проблеми маркетингу: 20 європейських і американських кейсів» (1994), «Стратегічний Маркетинг Менеджмент» (1997).

Питер Фердинанд Друкер

Питер Фердинанд Друкер

Сформировал теорию о глобальном рынке. Автор концепции «информационного работника». Все ведущие мировые концерны с середины 40-х годов XX века живут «по Друкеру». Друкер верил, что можно создать экономический прогресс и социальную гармонию. Но, как многие великие создатели, Друкер ужаснулся своему детищу. «Корпорации, которые строились, чтобы стоять как пирамиды, теперь похожи на палатки», — не без скорби признавал Питер в последние годы жизни.

Теодор ЛевитТеодор Левит

22 года назад профессор Теодор Левит из бизнес школы Гарварда сбросил бомбу на международное маркетинговое сообщество, опубликовав «Глобализацию рынков» («The Globalization of Markets»). В ней Левит высказал мнение, что технология создала мир, в котором предпочтения потребителей унифицируются, а успешный бизнес вполне может продвигать стандартизированные продукты по всему миру. Главной идеей было то, что глобализация ведет к уничтожению различий в национальных вкусах.


Ден Уїден

Ден Уїден — прихильник нового тренда по злиттю реклами і мистецтва. Експерименти в цій області дозволили агентству Wieden + Kennedy (W+K), історія якого складає трохи більше 20 років, увірватися в еліту рекламного бізнесу і завоювати славу одного з самих креативных в світі. Зараз головний офіс W+K в США займається постановкою бродвейських мюзиклів. Токійське відділення W+K відкрило свій звукозаписний лейбл. Цілком можливо, що найближчим часом агентство — творець реклами для Nike — займеться зйомкою документальних фільмів, музичних кліпів і виданням книг.

Раймонд Рубікам

У п'ятнадцять років Раймонд Рубікам влаштувався на свою першу роботу, а в 31 рік відкрив власне рекламне агентство. Наполеглива праця і непохитна віра в себе допомогли хлопчикові з бідної американської сім'ї створити компанію, що стала центром тяжіння для кращих креаторів країни, а потім і миру.  Життя Раймонда Рубікама будувалося ніби то з метою потрапити як приклад в рубрику «Історія успіху» в діловому журналі. У нього були багато об'єктивних передумов до того, щоб назавжди залишитися низькооплачуваним репортером в місцевій газеті, але замість цього він став однією з найбільш поважаних людей в світі реклами. У нього були багато об'єктивних причин для того, щоб скласти руки і здатися, але замість цього він залишив після себе найбільше рекламне агентство. Напевно, Ендрю Карнеги і Наполеон Хилл мали рацію, коли говорили, що цілеспрямованість, працьовитість і віра можуть творити з долею людини дива.

Джеймс Едуард Мід

Англійський економіст Джеймс Едуард Мід народився 23 червня 1907 р. в Суоніджі (графство Дорсет). Навчався в Лембрук-скул, Мальверн-коледжі, Оріел-коледжі, у Школі філософії, політики й економіки, де вивчав економічні науки. У 1930 р. одержав ступінь магістра, навчався в аспірантурі Триніті-коледжу Кембриджського університету. Входив до групи економістів (Р. Кан, Дж. Р. Стоун, П. Сраффата ін.), які називали себе «Сігсіб», були прихильниками й послідовниками економіста Дж. М. Кейнса. У 1936 р. опублікував книжку «Вступ до економічного аналізу й економічної політики», в якій подано систематизований виклад теорії Дж. М. Кейнса

Стів Джобс

Стів Джобс займає третю позицію в списку «пророків» маркетингу найвідомішого в світі теоретика реклами Філіпа Котлера. Всього в цьому списку гуру маркетингу числяться 30 чоловік. Засновник компанії Apple не закінчував бизнес-школ, у нього немає маркетингової освіти. Власне, навіть в коледжі він не доучився. Проте створення «яблучної» компанії є одним з найуспішніших кейсів в новітній історії світового бізнесу, а фігура і життя її засновника -предметом частих публікацій в ЗМІ.

Альфред Слоан

Альфред Слоан  геній менеджменту; разом з  Генрі Фордом  один з  творців автомобільної промисловості США. Успіх прийшов до  нього на  хвилі безнадійного застарівання колись популярної фордовской «Моделі Т», тоді як GM  розширила асортимент автомобілів, що випускалися. Успішно здійснена за  ініціативою і  під керівництвом А.  Слоана реорганізація GM  і  виведення її  на  траєкторію розвитку, а також уміла децентралізація виробництва були і  залишаються прикладами для наслідування для багатьох компаній.

Багиев Георгий Леонидович

Одним з сучасних учених, хто займається вивченням маркетингу на території колишнього Радянського Союзу є Багиев г.Л.  Масштаб його праць вражає своєю чіткістю і обширністю. Від вивчення організації і планування енергогосподарств промислових підприємств він просунувся до джерел маркетингової науки і освітив такі проблеми, як маркетинг засобів проїзводства: основи планування, організації і економіки, маркетингові дослідження, міжнародний маркетинг, маркетинг взаємодії — перспективна концепція сервісного підприємництва, бенчмаркетинг і багато інших.

Серхіо Займан

Прославився тим, що працюючи на посту старшого віце-президента і головного маркетолога компанії Coca-Cola  перебудував маркетингову організацію світового масштабу і допоміг їй зміцнитися в ролі світового лідера маркетингу. Його динамічна кампанія „Всегда Coca-Cola" наповнила свіжій енергією бренд Coca-Cola, а також більш ніж 100 інших брендів, якими Coca-Cola Company володіє по всьому світу. Всього за 5 років зростання продажів такої відомої і старої торгової марки (не компанії!) на 50% — з 10 до 15 мільярдів ящиків. Зростання ж ринкової вартості самої компанії за той же час склало 400% — з 40 до до 160 миллардов доларів.

Эверт Гаммессон

Професор маркетингу в Stockholm University School of Business. Один з найбільш яскравих представників Північної школи маркетингу (Nordic School). У 1977 році він випустив першу в Скандинавії книгу, присвячену проблемам послуг. Широку популярність здобули його роботи в області якості послуг, маркетингу взаємин, а також якісних методів досліджень в менеджменті.


Стивен Браун

Стівен Браун — один з учених, що займались сферою послуг. Доктор, професор Arizona State University, засновник і виконавчий директор Центру лідерства в послугах. Браун є співавтором більше 150 статей по маркетингу послуг, займається дослідницькою і викладацькою діяльністю. Володар ряду престижних нагород за внесок в розвиток маркетингу послуг, член ради директорів декількох сервісних компаній.

Ален Жобіленjolibert

Ален Жолібер — професор, екс-президент Французької асоціації маркетингу (1987—1989). Фахівець у галузі теорії маркетингу й досліджень поводження споживачів. Основні публікації: «Видатні науковці маркетингу» (2001), «Торгові переговори як мистецтво» (2001), «Поводження споживача і торгові переговори» (2005), і у співавторстві з Бернардом Дюбуа: «Маркетинг: теоретичні основи і практика» (1998), «Маркетинг» (2005), «Маркетингові дослідження» (2005).

joelbree

Жоель Бре

Жоель Бре — професор маркетингу, чинний президент Французької асоціації маркетингу, автор численних публікацій з проблем поводження споживача, зокрема на тему «дитина-споживач». Коло наукових інтересів: маркетинг і дитяче споживання; дитина і торгова марка; дитяча реакція на сенсорну стимуляцію. Основні публікації: «Діти, споживання і маркетинг» (1993), «Поводження споживача» (2004), у співавторстві з Христіаном Дербе: "Поводження споживача: виклад обраних матеріалів " (2000), глава «Вплив дитячих афективних реакцій, виявлення маркетологами на ставлення до реклами та бренду» у книзі «Діти: споживання, реклама і медіа» (2002)

Хрістіан Дербеchristian_derbaix

Хрістіан Дербе — професор, директор і засновник Лабораторії дослідження поводження споживача (LABACC). Основні публікації: «Спроба міждисциплінарного пояснення поводження споживачів» (разом з Ж.Ж.Ламбеном і Р. Пітерсом, 1977), «Вимір „емоційного“ так „афективного“ у сприйнятті ірраціональності» (разом с Пьєром Грегорі, 2004), «Неповнолітні: один чи кілька цільових ринків у теле-рекламній практиці. Кілька питань.» (разом із Клодом Пешо, 2006)

Jean-Noel Kapferer

Жан-Ноель Капферер

Жан-Нуель Капферер — професор, міжнародний консультант, автор численних публікацій із проблем управління торговельними марками. Зробив великий внесок у теорію формування капіталу марки. Написав більш як десять книжок про комуникації і торговельні марки, перекладені багатьма мовами і видані на всіх континентах. Основні публікації: «Шляхи переконання: спроби впливу реклами на поводження споживачів» (1980), «Чутки — найбільш древні медіа у світі» (1987), «Марка: фактор росту» (1989), «Чутливість до марок» (1990), «Торговельні марки: капітал підприємства» (1991, 1998), «Ре-Марки» (2000), «Марки, що проходять іспит практикою» (2001), «Керівник підприємства перед планетою споживачів: реальності світового (глобального) маркетингу» (2005).

Хікс Джон-Річард

Хікс Джон-Річард

Хікс Джон-Річард — англійський економіст, лауреат Нобелівської премії (1972). Спеціалізувався з курсу математики, алез згодом зацікавився політикою, філософією та економікою. 1932 року отримав науковий ступінь доктора природничих наук. Саме тоді опублікував свою першу працю «Теорія заробітньої плати», присвячену загальним теоретичним проблемам і передусім теорії вартості.

Сэм ХиллСэм Хилл

Сэм ХИЛЛ — со-основатель Helios Consulting Group, компании, помогающей топ-менеджерам решать сложные стратегические задачи. До этого он был партнером и директором по маркетингу в Booz Allen Hamilton и вице-председателем DMB&B — глобального рекламного агентства, одного из лидеров этого бизнеса. Его публикации появлялись в Harvard Business Review, Strategy & Business, Fortune, Ad Age, The Wall Street Journal и Financial Times.

Міррліс Джеймс-Александер

Міррліс Джеймс-Александер — анлійський науковець, лауреат Нобелівської премії 1996 року. Закінчив Кембриджський університет. 1963 року в цьому ж університеті захистив докторську дисертацію. Автор праць «Настанови з досліджень промислового проекту в розвинених країнах» (у співавторстві з Н. Стерном), «Оцінка проекту и планування для розвинених країн» (у співавторстві з Я. Літелом), а також багатьох наукових статей. Міррліс зробив значний внесок в розвиток прикладної економіки, особливо економіки оподаткування. Член Національної академії наук США, почесний доктор Оксфордського, Единбурзького, почесний професор Гонконгзького університетів.

Ейкерлоф Джордж

Ейкерлоф Джордж — амариканський економіст, лауреат Нобелівської премії (2001). Народився в місті Нью-Хейвен(штат Коннектікут, США). У Ййельскому університеті здобув ступінь бакалавра, 1966 року у Массачусетському технологічному інституті — докторський ступінь з економіки. Професор Індійського Статистичного інституту (м. Нью-Делі) і Лондонської школи економіки. У 1973—1974 роках працював провідним працівником Комітету Економічних Радників при президенті Р. Ніксоні. Однак, значну частину своєї трудової діяльності повьязав з Каліфорнійським університетом у Берклі, де з 1966 року працював асистентом професора, а з 1977 — професором. Дж. Ейкерлофа обрано віце-президентом Американьскої Економічної Асоціації, він член американського економетричного товариства та Академії Мистецтв і Наук США, почесний доктор Цюрихського університету.

Гарі Армстронг

Гарі Армстронг — автор численних робіт в провідних науково-теоретичних журналах, присвячених проблемам підприємництва. Як консультант він бере участь у роботі багатьох компаній, допомагаючи проводити маркетингові дослідження, налагоджувати збут та розробляти маркетингові стратегії. Однак найголовнішою справою для д-ра Армстронга є викладання. Армстронг багато часу приділяє викладацькій роботі та займає одну з керівних посад в бізнес-школі Кенан-Флеглер. Зараз Гарі Армстронг, керує програмою Business Honors та інше. Він багато часу проводить із студентами, які вивчають бізнес, за що отримав нагороди університету та бізнес-школи за досягнення у викладанні. Доктор Армстронг єдиний, хто неодноразово — тричі — отримував авторитетну нагороду бізнес-школи Кенан-Флеглер «За майстерність викладання».

Лео Бернетт

Лео Бернетт прославился своеобразным подходом в рекламной деятельности. Он выдвинул на первое место образы. Бернетт был убежден, что визуальное красноречие было более убедительным и эффектным, чем пустые обещания и длинные повествования. Фотографии и рисунки апеллировали к «основным эмоциям и примитивным инстинктам» покупателей. В 1956 году он утверждал, что наиболее эффективная реклама — это такая реклама, которая оказывает эмоциональное впечатление на потребителя.

Наследие Лео Бернетта также включает разработку нового подхода к творческому процессу в рекламном бизнесе. Он оставил после себя творческий метод, называемый многими «Чикагской школой рекламы». Основу этого метода составляет нахождение неотъемлемой эффектности рекламируемого продукта, и написание рекламного текста, исходя из этого постулата.

Задолго до появления концепции интегрированного маркетинга, Лео Бернетт сказал: «В своем выступлении реклама не играет сольную партию, а является интегральной частью группы мероприятий, которые могут быть обобщены общим понятием маркетинга, и она должна играть свою роль в гармонии с ними».

Сегодня в империю рекламного агентства Leo Burnett входят 270 компаний с 9000 сотрудниками в 83 странах, ее годовой оборот превышает 8 млрд. долларов, а агентство обслуживает 7 из 25 крупнейших торговых марок. Его создатель начинал c трех клиентов, восьми сотрудников и кучи долгов.

Томас Гэд

Томас Гэд является экспертом мирового масштаба в области брэндинга и создателем модели 4-D Branding, которая представляет четырехмерную модель восприятия сильных и слабых сторон брэндинга.

Гэд является основателем стокгольмской компании Futurebrands, которая объединилась с Conradi Hvid; сейчас они работают под маркой Differ. Разработанный им уникальный метод создания, трансформации и поддержания брэндов активно используется предприятиями, ориентирующимися на принципы новой экономики. Клиентами компании являются известные корпорации: Ericsson, BMS Software, BMW, Datatec Logical, Vattenfall-SwedPower и Metsa-Serla, Nokia (для которой он создал известный слоган «Connecting People»), Procter & Gamble, Compaq, Microsoft. В настоящий момент Томас является одним из ведущих преподавателей новой программы SSE «Брэндинг — корпоративная религия».

Рональд Фуллертон

Соціально-історичний підхід до визначення сутності маркетингу був обґрунтований Р. Фуллертоном в його праці «Наскільки сучасним є сучасний маркетинг? Еволюція маркетингу і міф щодо ери виробництва».
Фуллертон піддав критиці структурно-логічну схему становлення соціального маркетингу. Він показав, що епохи виробництва у розвитку маркетингу взагалі не було з огляду на наявність постійної конкуренції і перевиробництва, що стимулювало маркетингові зусилля, створення маркетингових структур за межами виробництва. Він запропонував соціально-історичну модель «неперервного потоку».

Мартин Линдстром

В свои 40 лет Мартин Линдстром уже завоевал титул бизнес-гуру. Пару лет назад его книга BrandChild произвела фурор, став манифестом маркетинга будущего, который будет строиться на инновационных и честных коммуникациях с потребителями. Линдстром проводил исследования в области нейромаркетинга и пришел к выводу, что бренды влияют на мозг человека. В своем исследовании он выделил следующие аспекты: эмоциональная составляющая бренда, влияние страха на маркетинг, использование религии как инструмента брендинга, узнаваемость бренда по элементам, сенсорное воздействие и сила подсознания. Королевский институт маркетинга в Лондоне признал Мартина Линдстрома революционным гуру в маркетинге.